BAŞKANIN MESAJI

Değerli sektör mensuplarımız;

Dünya üzerinde görülmemiş azmin, idealin, emeğin ve başarıların tek şahidi olan bu topraklarda, Türkiye Cumhuriyeti’ni bize emanet edenlerin tek ve emsalsiz mirası olan zengin ülke kaynaklarımızı, teknoloji, kalifiye insan kaynakları, bilgi birikimi ve tecrübelerimizle en verimli ve doğru şekilde ekonomimize kazandırmanın gayreti içerisindeyiz...

Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla bir çok farklı sektörde yer almakla birlikte, yaklaşık 70 yıllık bir aile hikayesi olan madencilik faaliyetimizi her zaman asli işimiz olarak görüyor, üretici gücümüzden aldığımız destekle severek ve önemseyerek ülke ekonomisine katkıda bulunmanın getirdiği manevi hazzı yaşamaya devam ediyoruz.

Madencilik çalışmalarımızda yer altı zenginliklerimizi işlerken, doğanın tabi dokusunun korunmasına azami düzeyde hassasiyet gösteren çevre ve insan odaklı anlayışımızla birlikte, tüketicimizin ihtiyaçlarını optimum düzeyde karşılayacak “kaliteli ürün ve hizmet “ anlayışını da devam ettirebilmek ana düsturumuz olmuştur!

Bugün, duacısıyız ve temenni ediyoruz ki, Ökten Şirketler Grubu çok çalışmaya devam ederek, kendisini her gün geliştirecek ve hizmetlerini çok daha uzun yıllar hiç yılmadan azimle ve kararlılıkla sunmaya devam edecektir.

Kadir ÖKTEN
Yönetim Kurulu Başkanı

KADİR ÖKTEN HAKKINDA

Sayın Kadir Ökten, genç yaşta başladığı iş hayatında, madenciliğin yanı sıra, çeşitli girişimler gerçekleştirmiştir. En önemlisi, Star Havacılık tarafından kurulan ve birçok sertifikalı sivil helikopter pilotunun yetişmesini sağlayan ilk Sivil Havacılık Pilot Okulu'dur.

Teknoteks tarafından Dupont marka Kevlar cinsi Balistik hammadde kullanılarak kurulan ilk balistik kaplama fabrikası da Sayın Kadir Ökten'in başarılı girişimlerindendir. Bu fabrika, NATO Standardı onaylı balistik koruyuculu kurşun geçirmez savunma taktik yelekleri üretimini ve muharebe ve normal araçların kaplaması gibi balistik zırhlı araç üretimini de ülkemizde gerçekleştirmiştir.

Sayın Kadir Ökten'in çabalarıyla, Türk Emniyet Teşkilatı ve Türk Silahlı Kuvvetlerine balistik ürün temininde öncülük edilerek, balistik koruyucu donanım çözümleri konusunda ülkemizde uzman teknik kişilerin yetişmesine destek verilmiş ve sektörel anlamda ülkemize çok kıymetli bir bilgi birikimi kazandırılmıştır.

Ayrıca, Sayın Kadir Ökten çok sayıda başarılı projeye imza atmış ve yenilikçi ve vizyoner bakış açısı sayesinde ülkemizde istihdam yaratmış, ilkler gerçekleştirmiş ve Türkiye cumhuriyeti kadim topraklarında takdir edilmiştir. Bütün bu başarılarından dolayı Sayın Kadir Ökten'in çabalarıyla Türkiye artık balistik koruyucu donanım üretiminde dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir.